• Jasnogórska Szkoła Muzyczna

  Stowarzyszenie jest organem prowadzącym dla Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Częstochowie. Szkoła kształci w zakresie przedmiotów ogólnokształcących ośmioletniej szkoły podstawowej oraz w zakresie szkoły muzycznej I stopnia.

 • Warsztaty Muzyczne

  Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Muzyczne jako zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki i nauki gry na instrumentach dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 • Organizacja Pożytku Publicznego

  Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Przekaż 1% podatku na cele statutowe Stowarzyszenia. KRS 0000280871.

 • Wyjazdy warsztatowe

  Stowarzyszenie jest organizatorem wyjazdowych warsztatów muzycznych dla uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej oraz Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego "Pueri Claromontani".

 • Pueri Cantores

  Stowarzyszenie było organizatorem VII Krajowego Kongresu Federacji Pueri Cantores w Częstochowie oraz wyjazdu na Międzynarodowe Kongresy Pueri Cantores w Rzymie, Paryżu, Rio de Janeiro oraz Barcelonie.

Gościmy

Odwiedza nas 321 gości oraz 0 użytkowników.

Wkrótce

Currently no events are available

Kalendarz

<<  <  Czerwiec 2024  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy - 2019

W dniach 5-6 kwietnia 2019 r. odbył się I Ogólnopolski Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy. Głównym organizatorem konkursu było stowarzyszenie Jasnogórska Szkoła Chóralna. Współorganizatorem była Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie. Pomysłodawcą i dyrektorem konkursu jest pan Adam Beier - nauczyciel gry na skrzypcach w JPOSM. Honorowy patronat nad konkursem objął abp Wacław Depo - Metropolita Częstochowski oraz o. Marian Waligóra - Przeor Jasnej Góry. W skład jury weszli wybitni skrzypkowie oraz pedagodzy: dr hab. Beata Warykiewicz-Siwy, prof. AM w Katowicach – przewodnicząca, dr Aleksandra Szwejkowska-Belica i dr hab. Jacek Ropski. Jedną z niecodziennych kategorii konkursowych była nagroda ufundowana przez o. Waldemara Pastusiaka - Kustosza Jasnej Góry za najlepsze wykonanie utworu Ave Maria dowolnego kompozytora.

 

Konkurs adresowany był do najmłodszych uczniów klas skrzypiec, pobierającym naukę w szkołach muzycznych. Naczelną ideą wydarzenia był rozwój talentu muzycznego dzieci, prezentacja osiągnięć artystycznych, zdobywanie estradowego doświadczenia oraz popularyzacja literatury wiolinistycznej. Konkurs jest także przedsięwzięciem o charakterze dydaktycznym, okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych i uzupełniania wiedzy z zakresu metodyki nauczania.

Oprócz codziennych zmagań konkursowych młodzi skrzypkowie wraz ze swoimi pedagogami w dniu 5 kwietnia 2019 r. mogli zagrać melodię modlitwy apelowej w czasie Apelu Jasnogórskiego przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Dla wszystkich chętnych zorganizowano również zwiedzanie Biblioteki Jasnogórskiej. Uroczysty koncert laureatów odbył się 6 kwietnia 2019 r. w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

 

Patronaty medialne:

Sponsorzy:

Zaprzyjaźnieni

  

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia
Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu
PITax.pl dla OPP
.